Pracownik HR

Profil kompetencyjny, ankiety, raporty! Tyle na głowie, a czasu na wykonanie tak niewiele. Czy ktoś może zrobić to za mnie? Potrzebuję wsparcia.Udzielanie informacji zwrotnej

Projekt badawczy ocena 360

Z punktu widzenia celów projektu to najważniejsze z zadań do realizacji gdyż to wskazówki rozwojowe udzielone przez upoważnionego konsultanta ocenianej osobie wpływają na oczekiwaną przez organizację zmianie postaw.

Są organizacje, które ograniczają się do przedstawienia ocenianym osobom wyłącznie raportu pozostawiając je samym sobie z wygenerowanymi automatycznie rekomendacjami rozwojowymi. Zdecydowanie nie rekomendujemy takiej metody. Siłą konsultanta jest jego, zdobywana latami, wiedza merytoryczna z różnych obszarów HR i zdolność do precyzyjnego komunikowania, adekwatnie do możliwości ich akceptacji przez ocenianą osobę, przekazywania informacji. Od jakości tego procesu zależy, czy oceniana osoba dostrzeże u siebie potrzebę zmiany i stanie się wkrótce ich najbardziej zagorzałym ambasadorem, czy też zamknie się ona w skorupie własnego „ja” niwecząc szanse rozwojowe. Udzielenie informacji zwrotnej częstokroć bywa zalążkiem regularnych rozmów coachingowych ułatwiających ocenianym menedżerom przejście przez zmianę i stały monitoring tych zmian.

Podkreślamy: udzielenie informacji zwrotnej to główny czynnik motywujący do zmian postaw. Cyfry i rysunki w raporcie są tylko narzędziami wspierającymi ten proces i ułatwiającym postawienie diagnozy. Komputery zrobiły swoje, reszta należy do Ludzi i nie zastępujmy ich bezdusznym sprzętem.


Menedżer

Zarządzasz firmą. Zastanawiasz się, co zrobić, by poprawić wydajność pracy i jakość relacji międzyludzkich w organizacji. Chcesz, by rozwój pracowników był inwestycją.

Pójdź tą ścieżką

Pracownik HR

Profil kompetencyjny, ankiety, raporty! Tyle na głowie, a czasu na wykonanie tak niewiele. Czy ktoś może zrobić to za mnie? Potrzebuję wsparcia.

Pójdź tą ścieżką

Respondent

Dostałem zaproszenie do wypełnienia ankiet. Nie chcę oceniać ani siebie ani innych. Co z anonimowością? Co oni zrobią z moją ankietą? Co będzie w raporcie?

Pójdź tą ścieżką

Student

Słyszałem, że ocena 360 stopni świetnie sprawdza się w diagnozie potencjału zasobów ludzkich. Prosta, szybka, daje ciekawe wyniki. Chcę wiedzieć więcej o metodzie.

Pójdź tą ścieżką