Pracownik HR

Profil kompetencyjny, ankiety, raporty! Tyle na głowie, a czasu na wykonanie tak niewiele. Czy ktoś może zrobić to za mnie? Potrzebuję wsparcia.Tworzenie raportów

Proces tworzenia raportów po ocenie 360 stopni może przebiegać dwojako: z użyciem arkusza kalkulacyjnego i edytora tekstu (jak to zrobić pokazujemy na szkoleniu z wykorzystania pakietu Microsoft Office w ocenach 360 stopni) lub z pomocą opisywanego programu komputerowego dostępnego online z pomocą internetu.

W praktyce należy przyjąć, iż przygotowanie raportu w sposób „ręczny” zajmuje około 1 dnia (uwzględnia to czas na przygotowanie szablonu i sztucznych danych), a osobom biegłym w obsłudze programu Microsoft Excel udaje się skrócić ten czas do około 4 roboczogodzin.

Zdecydowanie wygodniejszym narzędziem jest proponowany przez nas program, gdyż z jego pomocą dane z ankiet pobierane są automatycznie i tworzenie raportu trwa około 30 sekund (czas ten zależy od liczby ankiet oceny; program przetwarza znaczną liczbę danych; bardzo uproszczony schemat działań zawiera poniższy rysunek). Raport można obejrzeć na ekranie online (jest to preferowana przez nas metoda ze względu na czytelność danych) lub wydrukować na drukarce (wskazane jest użycie drukarki kolorowej). Wydrukowanie i zbindowanie raportów zajmuje nam zwykle około 1 roboczogodziny na każde 20 raportów.

Schemat analizy danych z oceny 360


Menedżer

Zarządzasz firmą. Zastanawiasz się, co zrobić, by poprawić wydajność pracy i jakość relacji międzyludzkich w organizacji. Chcesz, by rozwój pracowników był inwestycją.

Pójdź tą ścieżką

Pracownik HR

Profil kompetencyjny, ankiety, raporty! Tyle na głowie, a czasu na wykonanie tak niewiele. Czy ktoś może zrobić to za mnie? Potrzebuję wsparcia.

Pójdź tą ścieżką

Respondent

Dostałem zaproszenie do wypełnienia ankiet. Nie chcę oceniać ani siebie ani innych. Co z anonimowością? Co oni zrobią z moją ankietą? Co będzie w raporcie?

Pójdź tą ścieżką

Student

Słyszałem, że ocena 360 stopni świetnie sprawdza się w diagnozie potencjału zasobów ludzkich. Prosta, szybka, daje ciekawe wyniki. Chcę wiedzieć więcej o metodzie.

Pójdź tą ścieżką