Pracownik HR

Profil kompetencyjny, ankiety, raporty! Tyle na głowie, a czasu na wykonanie tak niewiele. Czy ktoś może zrobić to za mnie? Potrzebuję wsparcia.Badanie potrzeb rozwojowych

Dział HR W każdej firmie przychodzi moment, kiedy pojawia się potrzeba rzetelnego zweryfikowania kompetencji pracowników. Wówczas z pomocą przychodzą badania 360 stopni.

Ocena pracowników metodą 360 stopni wciąż jest postrzegana jako najbardziej obiektywne z wypracowanych dotąd narzędzi do oceny skuteczności zachowań pracownika w środowisku pracy, a także oceny jego predyspozycji do pełnienia danej roli zawodowej.

Metoda 360 stopni dotyczy przede wszystkim rozwoju kompetencji miękkich. Jak dotąd nie wymyślono lepszego sposobu na identyfikację komeptencji, które wymagają doskonalenia dla poprawy wyników. Warunkiem uzyskania wysokiej skuteczności w badaniach jest poprawnie przeprowadzony proces oraz rzetelne udzielenie informacji zwrotnych. Tylko w ten sposób można zapewnić pracownikom uzyskanie najbardziej obiektywnych wskazówek rozwojowych i dzięki temu wzmocnić motywację ocenianych do pracy nad zmianą zachowań. W praktyce w wielu firmach metoda 360 stopni powiązana jest z szeroką biurokracją i obwarowana mnóstwem procedur wykonawczych.

W praktyce za proces oceny 360 stopni najczęściej odpowiada dział ZZL/HR. W zależności od dostępnych zasobów (ludzkich, budżetowych, czasowych, wiedzy i kompetencji) badania 360 stopni przebiegają mniej lub bardziej sprawnie, na różnym poziomie jakościowym i kończą się rozmaitym wpływem na motywację pracowników.

Wiemy, że poprawnie przeprowadzone badanie 360 stopni daje każdej firmie wartość dodaną. Mamy świadomość, że proces oceny 360 stopni wymaga nakładu czasu i pracy. Chcemy, aby narzędzia i usługi, które udsotępniamy wspierały pracowników działów HR w przeprowadzaniu badań 360 stopni. Nasza oferta jest elastyczna. Przeanalizuj dostępne Ci zasoby i podejmij decyzję, które z prezentowanych rozwiązań najlepiej odpowied na Twoje potrzeby.

Narzędzia do oceny kompetencji metodą 360 stopni stworzone przez ebadanie.com pomogą Ci zbudować i przeprowadzić ocenę kompetencji pracowników szybko, tanio i efektywnie wykorzystując zasoby, którymi dysponujesz.

Jeśli brakuje Ci rąk do pracy, skorzystaj z naszych usług, w ramach których wesprzemy Cię w organizacji i administracji badania 360.

W wielu firmach brakuje budżetu na narzędzia rozwojowe. Dlatego proponujemy możliwość przeprowadzenia bezpłatnego badania 360 z wykorzystaniem naszego modelu kompetencji i systemu badawczego.


Menedżer

Zarządzasz firmą. Zastanawiasz się, co zrobić, by poprawić wydajność pracy i jakość relacji międzyludzkich w organizacji. Chcesz, by rozwój pracowników był inwestycją.

Pójdź tą ścieżką

Pracownik HR

Profil kompetencyjny, ankiety, raporty! Tyle na głowie, a czasu na wykonanie tak niewiele. Czy ktoś może zrobić to za mnie? Potrzebuję wsparcia.

Pójdź tą ścieżką

Respondent

Dostałem zaproszenie do wypełnienia ankiet. Nie chcę oceniać ani siebie ani innych. Co z anonimowością? Co oni zrobią z moją ankietą? Co będzie w raporcie?

Pójdź tą ścieżką

Student

Słyszałem, że ocena 360 stopni świetnie sprawdza się w diagnozie potencjału zasobów ludzkich. Prosta, szybka, daje ciekawe wyniki. Chcę wiedzieć więcej o metodzie.

Pójdź tą ścieżką